Comisii

Lista de verificare activitati

INSTIINTARE CORIGENTA/REPETENTIE/NOTA SCAZUTA LA PURTARE

Convocator sedinta Consiliul Clasei

Model tabel componenta Consiliul Clasei

Macheta tematica si grafic sedinte Consiliul Clasei

REGULAMENT CONSILIUL CLASEI

Manualele Intuitext clasa I - click aici

Oferta formare CCD Calarasi 2016-2017

Proces-verbal  alegere lideri clasa

Contract colectiv unic la nivel de unitati invatamant preuniversitar din judetul Calarasi

LISTA DE VERIFICARE ACTIVITATI 2016-2017

Raportul Consiliului clasei

Continutul portofoliului de progres al elevului

Merita citit! - Baietii carora nu le place scoala

CLICK AICI PENTRU TIMSS  clasa a IV a

CLICK AICI PENTRU TIMSS clasa a VIII a

MODEL DE PV FOLOSIT PENTRU ALGEREA LIDERULUI CLASEI

STRUCTURA PORTOFOLIULUI CADRULUI DIDACTIC 2016 -2017 - pentru evaluare an scolar 2016-2017

Programa scolara noua pentru disciplina optionala Matematica si stiinte in societatea cunoasterii - ciclul primar si gimnazial

VARIANATE DE SUBIECTE DEFINITIVAT 2013

CHESTIONAR PENTRU ACTIVITATEA CONSILIU PROFESORAL - CLICK AICI

NOTA DE PROBLEME MOBILITATE CADRE DIDACTICE 2013-2014

CALENDAR MOBILITATE CADRE DIDACTICE 2013-2014

CONTRACT COLECTIV DE MUNCA LA NIVEL INV PREUNIVERSITAR

STRUCTURA RAPORT ANALIZA ACTIVITATE COMISIE SEM 1

PENTRU CEI INSCRISI LA DEFINITIVAT! - CLICK AICI

INSCRIERE CURS FORMATORI MAST - 12 credite - afisat in cancelarie

OFERTA DE FORMARE CCD - 2012-2013

REGULAMENT DE ORDINE INTERNA

 

COMISII SCOALA GIMNAZIALA “DIMITRIE ION GHICA” RADOVANU

AN SCOLAR 2016-2017

Propuse si avizate in sedinta CPdin data de 24 noiembrie 2016 si aprobate prin HCA nr......din ........... 

I.COMISII PERMANENTE

a.COMISIILE METODICE

Comisia metodica invatamant prescolar

1.Postelnicu Miahela – G.P.N. nr. 1 Radovanu – coordontor

2.Postelnicu Gabriela – G.P.N. nr. 1 Radovanu

3.Arsene Minodora – G.P.N. nr. 1 Radovanu

4.Tudose Mihaela – G.P.N. nr.1 Radovanu

5.………. – Crivat

6.………- Crivat

Comisia metodica invatamant primar

1.Chelaru Ioana – coordonator

2.Cirlig Marian

3.Roscovaru Adina

4.Draghici Mihaela

5.Iacob Elena

Comisia metodica stiinte umaniste

1.Barbu Florina – coordonator

2.Craciun Alina

3.Dumitrache Mirela

4.Alexe Angela

5.Minciuna Geta

6.Musat Doinita

Comisia metodica stiinte realiste

1.Barbu Ioana – coordonator

2.Galbinasu Elena

3.Andrei Maria

4.Enegaru Constantina

5.Voicu Diana

6.Minciuna Geta

7.Mustatea Danut

8.Musat Ion

Comsia metodica diriginti

1.Minciuna Geta – coordonator

2.Dumitrache Mirela

3.Alexe Angela

4.Craciun Alina

5.Barbu Florina

6.Luca Dorina

7.Galbinasu Elena

b.COMISIA PENTRU ASIGURAREA SI EVALUAREA CALITATII

1.Tudose Mihaela – coordonator

2.Postelnicu Mihaela

3.Barbu Florina

4.Alecu Izabela – reprezentant CRP

5.Alecu Danut – reprezentant CL

c.COMISIA PENTRU CURRICULUM

1.Barbu Florina – coordonator

2.Barbu Ioana – sef comisie metodica stiinte realiste

3.Chelaru Ioana – sef comisie metodica invatamant primar

4.Postelnicu Mihaela – sef comisie metodica invatamant prescolar

5.Minciuna Geta - sef comisie metodica diriginti

d.COMISIA PENTRU PERFECTIONARE SI FORMARE CONTINUA

1.Arsene Minodora – coordonator

2.Chelaru Ioana

3.Postelnicu Gabriela

e.COMISIA PENTRU SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA SI SITUATII DE URGENTA

1.Luca Dorina – coordonator

2.Craciun Alina

3.Iacob Laura

4.Draghici Mihaela

f.COMISIA PENTRU SISTEMUL DE CONTROL INTERN MANAGERIAL

1.Barbu Florina – coordonator

2.Barbu Ioana

3.Iacob Laura – compartiment secretariat

4.Dragan Lidia – compartiment financiar-administrativ

g.COMISIA PENTRU ELIMINAREA VIOLENTEI, FAPTELOR DE CORUPTIE SI DISCRIMINARE IN MEDIUL SCOLAR SI PROMOVAREA INTERCULTURALITATII

1.Cirlig Marian – coordonator

2.Tudose Mihaela

3.Alexe Angela

4.Postelnicu Gabriela

5.Chelaru Ioana

h.Comisia pentru programe si proiecte educative

1.Luca Dorina – coordonator

2.Craciun Alina

3.Arsene Minodora

i.Comisia pentru etica

1.Alexe Angela – coordonator

2.Tudose Mihaela

3.Chelaru Ioana

j.Comisia pentru aplicarea O.U.G. 62/2002

1.Draghici Mihaela – invatamant primar – coordonator

2.Arsene Minodora – invatamant prescolar

3.Dumitrache Mirela – invatamant gimnazial

II.COMISII CARE AU CARACTER TEMPORAR

a.Comisia pentru acordarea burselor

1.Luca Dorina – coordonator

2.Iacob laura

3.Draghici Mihaela

b.Comisia pentru invanteriere

1.– constituita prin Hotararea Consiliului de Administratie la inceputul lunii decembrie in fiecare an

c.Comisia pentru casare, clasare si valorificare materiale

1.– constituita prin Hotararea Consiliului de Administratie la inceputul lunii decembrie in fiecare an

d.Comisia pentru organizarea examenelor nationale

1.– constituita prin Hotararea Consiliului de Administratie si Decizia Inspectorului Scolar Genereal al I.S.J. Calarasi

e.Comisia pentru recensamantul populatiei scolare

1.– Chelaru Ioana – coordonator

2.Educatoare si invatatoare

f.Comisia pentru acordarea ajutorului de 200 de euro pentru achizitionarea unui calculator

1.Cirlig Marian –coordonator

2.Iacob Laura

3.Dragan Lidia

g.Comisia pentru acordarea rechizitelor scolare

1.Luca Dorina – coordonator

2.Iacob Laura

3.Barbu Florina

h.Comisia pentru consiliere si orientare scolara

1.Galbinasu Elena – coordonator

2.Luca Dorina

3.Barbu Florina

i.Comisia pentru intocmirea orarului si a serviciului pe scoala

1.Galbinasu Elena – coordonator

2.Alexe Angela – ciclul gimnazial

3.Draghici Mihaela – ciclul primar

III.COMISII OCAZIONALE

a.Comisia de receptie bunuri

b.Comisia de licitatii

c.Comsia de selectare oferte

d.Comisia pentru verificarea documentelor scolare si a actelor de studii

e.Comisia de cercetare disciplinara

f.Alte comisii in functie de situatiile impuse

 

Adrese utile

Pagina Facebook

Vremea

Ceas